Hírek & újdonságok
• 10 bolygó van jelenleg csak megnyitva, a többi le lett zárva
• birodalmi rangok
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (10 fő) Vas. Szept. 10, 2017 1:07 pm-kor volt itt.
Latest topics
» Általános csevegő
by Jaden Knight Vas. Feb. 19, 2017 2:29 pm

» Eshan City (főváros)
by Vince Oran-Kin Szer. Ápr. 13, 2016 5:41 pm

» Karbonitfagyasztó
by Northan Szer. Márc. 30, 2016 5:27 pm

» [Kidolgozás alatt] Shistavanen
by Northan Csüt. Márc. 24, 2016 3:04 pm

» [Új] Seloniai
by Northan Csüt. Márc. 24, 2016 3:03 pm

» Zhel Enygh
by Zhel Enygh Vas. Márc. 20, 2016 9:02 pm

» Zhel Enygh
by Northan Vas. Márc. 20, 2016 8:22 pm

» Aurelius Coybel
by Northan Vas. Márc. 20, 2016 1:57 pm

Top posting users this month

Statistics
Összesen 19 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Ruzuzu

Jelenleg összesen 580 hozzászólás olvasható. in 475 subjects

Aurelius Coybel

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Aurelius Coybel

Témanyitás by Aurelius Coybel on Vas. Márc. 20, 2016 12:29 am

Név: Aurelius Coybel
Nem: férfi
Faj: ember
Kaszt: Jedi - Katona
Született: YE 22, Alderaan, Aldera
Elhalálozott: -
Frakció: Új Köztársaság

Belső jellemzés: Nyugodt ember vagyok, aki az esetek legnagyobb részében nem idéz elő konfliktust, valamint szereti a szavak erejével megoldani azt, ha már belekeveredik. Ettől függetlenül, szokásom kiállni a saját érdekeimért, tehát meg bírom magam védeni, legyen szó érvelésről vagy erőszakos nézeteltérésről. Könnyen szerzek barátokat, szövetségeseket, ugyanis a többi emberhez viszonylag hamar képes vagyok alkalmazkodni, azonban mély bizalmat nehezebben helyezek másokba. Próbálom mindig a helyes döntést kutatni, habár néha úgy érzem, az elhatározásaim meghaladják képességeimet. Szeretek filozofálni az élet működésén, a dolgok miértjén, s inkább vizsgálódok valami után, mielőtt elfogultan ítélkeznék a dolgok felett. Eszmék helyett inkább személyekhez vagyok hűséges. Értékelem a jó humort, a kellemes kicsapongást, a szórakozást, és a bájos hölgyek társaságát.

Külső jellemzés: A testmagasságom az átlagostól kicsivel több, testalkatom azonban az ilyen korban normális szinten mozog, ha fajtársaimhoz hasonlítom magamat. Sötétbarna hajjal és arcszőrzettel rendelkezem, ámbátor a borosta, szakáll, s a csupasz arc között mindig váltogatok, hangulatomtól függően. A szemeim kékek. Előnyben részesítem a kényelmes ruhákat, ezért leggyakrabban laza utcai viseletben közlekedek.

Előtörténet:
Az Alderaanra mindig is olyan otthonként tekintettem, amelynek nagy, tiszteletre méltó múltja volt. Már gyermekkoromban azt mesélték a szüleim, milyen is volt minden a régi időkben, mikor még a Köztársaság ellenfelei a Sith Birodalom kegyeltjei voltak, s a planétánk népessége két részre oszlott. A nemesek, a politikusok nézeteiket egymás ellen fordították, csatáztak, egymás életére törtek, ugyanis annyira érvényesíteni akarták saját elképzeléseiket, valamint támogatottjaikét. Persze, az én életem nem oly pompában vette kezdetét, mint mondjuk egy Aldera-i előkelőé. Az apám az Organa-ház palotaőrségének tagjaként szolgált, szabadidejében pedig meghibásodott siklókat javítgatott. Nem akadt problémánk a megélhetéssel, ezért édesanyám feladata csupán a háztartásra koncentrálódott. Sokat foglalkozhatott velem, kényeztethette egy szem kisfiát. Más famíliákban a szülők néha a droidokra bízták a gyermekekkel való foglalkozást, de az én édesanyám ezt sosem hagyta volna jóvá. Emlékszem, néha egész délelőttre kimentünk a város határába, ahol a szép, zöldellő mezőkön piknikeztünk, kergetőztünk. Figyeltük a madarakat, a nagy és kövér felhőket, amik komótosan vonultak át felettünk, a sziget partjait csapdosó hullámokat, a víz élőlényeit. Persze, néha hamar félbe kellett hagynunk a szórakozást, ugyanis az idő nem mindig engedte kint tartózkodást sokáig. A túlságosan zord időt sosem kedveltem, általában akadályként, a szórakozásom meggátlójaként tekintettem rá. Természetesen, ez csupán gyermeki fejjel fordult elő így, utána rájöttem, a hidegek milliószor veszélyesebb hatásai is lehetnek az emberre. Mi izgat leginkább egy kisfiút, aki izgalmakra vágyik, s szólítják a kalandok? Egyértelműen az űr, az utazás, a hatalmas világ megismerése, felfedezése. A javítóba hozatott siklók tulajdonosait hosszú percekig faggattam arról, hogyan is sikerült nekik kárt okozni a járműveikben? Egyesek vad állításokat bizonygattak, ezekre édesapám leginkább legyintésekkel felelt, ellentétben velem, kit totálisan magukkal ragadtak a leglehetetlenebb történetek is. A kedvenceimnek az űrpilóták bizonyultak, noha ők eléggé ritkán adtak oly „kis” szakértelmű szervizre, mint amit az öregem tudott biztosítani. Jó évnek számított, amennyiben ilyenekből egy-kettő megjelent, azok is a faterom szegről-végről szalajtott cimborái voltak. Az iskolában egyre inkább erősödött bennem a vágy, hogy a tanulmányaimat majd a pilóta szakma irányába folytassam. A bolygónk gazdagnak számított művészekben, s rengeteg gyermekkori ismerősöm már akkor elhatározta, belőle válik majd a legjobb festő, szobrász, valamint hasonló kiemelkedő egyéniségek. Hidegen hagyott a dolog. Ebből kifolyólag, nem mentem el a galaxis szerte híres egyetemünkre, inkább a Pilóta Akadémiát látogattam meg, amikor betöltöttem a tizennyolcadik életévemet. Ekkor kerültem először komolyabb kapcsolatba a Birodalommal, ugyanis ők előszeretettel toboroztak a csoporttársaim közül leendő vadászpilótákat. Sok helyen üzemeltettek pilótaképző szerveket, például a Birodalmi Flotta Akadémián a Prefsbelt IV-en, vagy a csillagrombolóik némelyikén. Rengetegen bedőltek a csábításaiknak, a hírnév üldözésének, a dicsőség keresésének. Én úgy voltam vele, inkább nem kívánom fölöslegesen szétrobbantatni a hátsómat, holmi jelentéktelen felkelő sejtekkel, netán banditákkal és kalózokkal hadakozva. A repülési engedélyem megszerzését követően, azon nyomban beadtam a jelentkezésemet egy diplomáciai űrhajóra. Alig kellett pár hónapot várnom, felvételt nyertem egy vadi új, CR90-es korvett fedélzetére, ahol elsődleges pilótaként tevékenykedhettem. A hajó az egyik képviselőé volt, ezért sokszor megjártam a Birodalom fővárosbolygóját, Coruscant-ot. Habár, később kiderült, hogy a nevezetes politikus, kinek a korvettjén töltöttem mindennapjaimat, jól ismerte apámat a múltban, s mikor megtudta ki vagyok, közben járt egy kicsit, így jó állásra tehettem szert oly fiatalon. A fickó neve Jax Antilles volt, s nem nagyon szimpatizált a birodalmiakkal. Otthon úgy tartották, benne van a keze valamiféle lázadásban, ezért megfigyelés alatt tartják, a személyzetébe pedig kémeket szivárogtattak be a birodalmiak. Mindenesetre én tudtam, valamint nagy valószínűleg ő is sejthette, miszerint hűséges maradtam hozzá, a magam részéről. Egyébként sem kedveltem soha még a spicliket sem. Noha, túl sok bizalmas információról amúgy sem tájékoztatott, egészen addig a bizonyos napig. Jól emlékszem rá, ahogyan könnyekkel teli szemmel jött oda hozzám Jax, miközben az egyik Coruscant-i állomáson tankoltam a CR90-est.
- Coybel kapitány... Szörnyű híreim vannak. Tudnia kell az igazat!
- Mégis miről beszél, Jax?- érdeklődtem, olyan összevisszának tűntek a szavai, mintha megzavarodott volna.
- Az otthonunk... Az Alderaan... Vége van.
- Vége? Hogyan kell ezt érteni?
- Elpusztult. A Birodalom elpusztította. A Halálcsillag egy szuper fegyverével.
- Ez lehetetlen. Ez képtelenség!- mondtam, majd hirtelen szörnyű érzés kerített hatalmába, s szédülni kezdtem. Valami legbelül azt súgta, minden egyes szó igaz, amiket Antilles mondott.
- Megbízom Önben, kapitány. Ezért el kell vinnie engem a Yavin 4-re, ahol a lázadó sejtek gyülekeznek. Ha sikerült megszerezniük a Halálcsillag titkos tervrajzait, akkor nem kell többé tétlenül néznünk az elnyomást és visszavághatunk. Mit szól, Coybel? Jöjjön velem! A családjáért, a szeretteiért. Segítsen megtörni a rabláncot, mely annyi ideje szorítja már galaxisunkat!- biztatott, miközben erősen megszorította a vállamat jobb kezével. Nehéz döntés elé állított, hisz ebben az esetben a helyes döntés meghozása igencsak bonyolultnak tűnt. Talán a bosszúvágy, a hév is közrejátszott, viszont rábólintottam. Mikorra a Yavin 4-hez értünk, Jax bejött a pilótafülkébe, hogy eligazítson a másodpilótámat, Jon Cassel-t, s engem.
- Rendben van fiúk, közlök magukkal egy frekvenciát, aminek segítségével kapcsolatba léphetnek a holdon lévő lázadó bázissal.
Ebben a pillanatban Jon felugrott a székéből, majd előkapott egy sugárvetőt.
- Jax Antilles, Aurelius Coybel! A Galaktikus Birodalom nevében le vannak tartóztatva!
Ő volt hát a kém, akiről beszéltek. Mindketten nagyon meglepődtünk. Jon közölte, csupán egyikünket kell életben hagynia, ezért engem megpróbált megölni. Azonban, mielőtt meghúzta volna a ravaszt, kinyújtottam felé a kezemet ösztönösen, a következő percben pedig már az én markomban volt a pisztoly.
- Coybel, te szemétláda! Mi a fenét műveltél?!- rivallt rám Jon, bár én ugyanúgy tanácstalanul álltam az ügy felett. Mindenesetre kábításra állítottam a fegyvert, amivel kiütöttem a nyeregből Casselt, aztán átadtuk a bolygón a helyieknek. Kifaggatták birodalmi információk terén, eztán hűvösre tették. Kiderült, a Halálcsillagot elpusztították a Lázadó Szövetség erői. Menekülnünk kellett a Yavin 4-ről, és innentől hosszas harc vette kezdetét, melyből bőségesen kivettem a részemet. Pilótaként a Zsivány Osztagba kerültem, harcoltam a Gerrard V-nél, a Taloraan-nál, a Sullust-on, a Hoth-i ütközetben is. Nem sokkal később, egy új gépet kellett szereznem, s az új A-szárnyúakat bámultam. Odamentem az egyik szerelőhöz, majd megérdeklődtem, mit tudnak a kicsikék.
- Ha jól tudod kezelni cimbora, akkor ezzel a csöppséggel jó pár TIE-t hátsóba billenthetsz. Két Brostel RG-9-es lézerágyú, amiket 360°-ban mozgathatsz, két Dymek HM-6-os torpedóvető, külön-külön hat töltettel felszerelve. Titánium az egész gép.- sorolta, miközben egy energiacellát vakarászott a szerszámával, s nagy sóhatás közben letörölte az izzadságot a piszkos arcáról.
- De nincs benne astromech droid.- kétkedtem.
- Minek? Gyors, mint a veszett fene. Vidd el egy körre haver, meglátod magad is!
- Végül is, miért ne?- kérdeztem, miközben megvontam a vállamat. Az első repülés után rájöttem, az A-szárnyú lesz az a vadász, mellyel a továbbiakban meg szeretném vívni a TIE űrhajókkal folytatott csatát. Habár, sokan szidalmazták az apróbb termetű elfogóvadászokat, én jól tudtam vele érvényesülni, s szerencsére egyetlen alkalommal sem pörköltek úgy alám, hogy ottmaradtam volna. Az utolsó ütközet, melyet megvívtunk, az Endor holdja fölött zajlott. Rengeteg jó pilótánkat érte el a vég, azonban az Executor elpusztításával, valamint a második Halálcsillag megsemmisítésével, a Császár hatalma szintén megdőlt. A Galaktikus Birodalom "dicső" napjai leáldoztak. Luke Skywalker, kit az Új Köztársaság hőseként emlegettek, egy alkalommal személyesen tett látogatást nálam.
- Miben lehetek a segítségére, parancsnok?- érdeklődtem.
- Szólíts Lukenak, Aurelius!
- Öhm, rendben van... Luke. Szóval, mit tehetek érted?
- Talán furcsán hangzik majd amit mondok, de érzek benned valamit, egy adottságot. Gondolom, hallottál már az Erőről és a Jedi lovagokról?
- Persze. Én is ezeken a meséken nőttem fel. Úgy értesültem, te jó úton haladsz az örökségük ápolásában. Büszke voltam, amiért az oldaladon harcolhattam. Ezt nem mindenki mondhatja el magáról.
- Mi lenne, ha azt mondanám, belőled is Jedi válhat?
- Nos, először valószínűleg kinevetnélek.- vigyorogtam, ám Luke arca ugyanolyan rezdületlen maradt. - Komolyan beszélsz?
- Igen. Megvan benned az Erő. Megtaníthatlak téged a használatára, viszont nagyon kemény munka lesz képzett Jedivé válnod. Elég kitartónak érzed magad?
- Megteszek minden tőlem telhetőt.
- Kezdetnek ennyi elég lesz.
Úgy tűnt, az életem ismét gyökeresen meg fog változni. Sokat tanultam Skywalker-től azzal kapcsolatban, mit jelent önmagában, amennyiben valaki Jedi. Kemény fizikai és mentális edzésben részesített, a tudásom, valamint tehetségem szerint igyekeztem legjobb formámat nyújtani a kezdetleges kiképzésben. Mivel dolga akadt, félbe kellett hagynia a tanításomat, majd egy Vince Oran-Kin nevű férfi keresésére bocsátott, ki állítólag maga is erős volt az Erőben. Utamat tehát az Eshan bolygó felé vettem.

// Remélem lehetséges, hogy Vincetől megtanuljak néhány dolgot az Erővel kapcsolatban, megemlítettem neki a dolgot privátban, s Ő nem ellenkezett. Ezúton engedélyt kérnék rá, amennyiben nem gond. //
Aurelius Coybel
1. szint
1. szint

Hozzászólások száma : 8
Ebből IC üzenetek : 3
Csatlakozás ideje : 2016. Mar. 10.

Karakterlap
Kaszt: Jedi - Katona
Faj: Ember
Tapasztalat:
0/20  (0/20)

Felhasználó profiljának megtekintése

Vissza az elejére Go down

Re: Aurelius Coybel

Témanyitás by Northan on Vas. Márc. 20, 2016 10:31 am

Szia!

Elolvastam a leírásokat és mivel nem találtam bennük hibát, így elfogadom azt. Irány adatlapot készíteni, aztán pedig játszani! Smile

Amikor az Erő-rendszert csináltam, akkor bevallom egészen megfeledkeztem a JK-JK tanulásról, de most kiegészítettem, mostantól ez is megtalálható az Erő-használók, erőpontok, tanulási pontok témában. 

Northan írta:Más JK-tól való tanulás:

Lehetőség van más JK-tól (játékos karaktertől) is tanulni. Ám ennek megvannak a maga feltételei:

- ha más JK-tól szeretnél tanulni, alap feltétel, hogy a "Mester" (tehát aki tanítani szeretne) ismerje már az adott képességet

- a "Tanítvány"-nak legalább annyi tanulási pontjának (tp) kell lennie, mint ahányba kerül a tanulandó képesség - mintha ő maga tanulná

- azonban ilyesfajta tanulással NEM kell levonni a tanulási pontot, amikor a "Tanítvány" megtaulja - elég, ha csak van annyi tp-je

- ha a "Tanítvány" már megtanulta a képességet, és használni szeretné, abban az esetben ugyanúgy le kell vonni a kapott fáradtságpontot, mivel attól kezdve, hogy megtanulta a "Mester"-től, ugyanolyan tanult képességnek számít, mint ha maga tanulta volna.

- ha más JK-tól szeretnél tanulni, minden esetben IC fórumon ki kell játszani a tanulást (nem kell oldalakat írni róla, viszont értelmes IC időt kell rá szánni; nem elég, ha harc közben azt mondani, hogy "megtanítom neki" és ezzel letudni)
Northan
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 574
Ebből IC üzenetek : 11
Csatlakozás ideje : 2014. Aug. 25.
Kor : 795

Felhasználó profiljának megtekintése http://starwarsfrpg.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére